Çevreci Uygulamalar

TÜRK BİLİM ADAMI EN DOĞA DOSTU KAHVEYİ KEŞFETTİ

UTAH ve Koç üniversitelerinde öğretim üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu ve Amerikalı doktora öğrencisi Evan Buechley'nin liderliğindeki 3 yıllık araştırma projesi, dünyanın en doğa dostu kahvesini Etiyopya'da keşfetti. 

Devamını Oku

GAYRİMENKUL YATIRIMINDA YENİ TREND ÇEVRECİ BİNALAR

Küresel ısınma artık ülkemizde de bariz şekilde hissediliyor. Yapılan kamu oyu yoklamaları ve anketlere göre çevre bilinci geçen yıllara nazaran artmış bulunuyor. Küresel ısınmayla gelen bu hassasiyet de dolaylı olarak tüketim kalemlerine etki etmiş durumda. 

Devamını Oku

DÜNYAMIZ HER YIL 10 MİLYON HEKTAR TARIM ALANI KAYBEDİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Dünyamız her yıl 10 milyon hektar tarım alanı kaybetmekte, toprak verimliliğinin azaldığı bölgelerde yaklaşık 1 milyar insan yeterli seviyede beslenememektedir" dedi.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN ÇEVRECİ OTELİ LEED SILVER'A ADAY

LEED Silver sertifikalı çevre dostu yapısı ve modern mimarisi, Park Dedeman Levent’i şehir otelciliğinin örnek yapılarından biri olarak öne çıkarıyor.

Devamını Oku

TÜRKİYE EN ÇOK LEED YEŞİL BİNA SERTİFİKASI ALAN İLK 10 ÜLKE ARASINDA

Türkiye 150 ülkeyi kapsayan bir araştırmaya göre, çevre dostu yeşil bina sertifikaları sıralamasında ilk 10’a girmeyi başardı.

Devamını Oku

ORGANİK KAMPÜS KALİTELİ HAYAT

Üniversiteler eğitimle birlikte kampüslerinde öğrencileri için yaşam da sunuyor. Bu yaşamın kaliteli olarak hayata geçmesini isteyen Nişantaşı Üniversitesi, Türkiye’nin ilk organik kampüsünü inşa etti.

Devamını Oku

DÜNYANIN İLK EKOLOJİK HAVAALANI GALAPAGOS ADALARI'NDA

Latin Amerika ülkesi Ekvador’un Galapagos Adaları, dünyanın ilk çevre dostu ‘ekolojik’ hava alanına sahip oldu.

Devamını Oku