GIDANIN KALBİ İZMİR'DE ATACAK

EKİM 28   2015   Yazar Deniz YILDIRIM
Türkiye’nin 100. Yılı için hedef büyükten Gıda firmaları son dönemde piyasalarda yaşanan belirsizlik ve çalkantıları FOODEX 2015 GIDA VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI ile aşacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler geniş ürün yelpazesi ve fiyat avantajlarıyla hizmet ve üretim planlamalarını yapabilecekler. FOODEX 2015’in fark yaratacağını vurgulayan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, 4 iş gününde sektörün nabzının İzmir’de atacağını söyledi.

FOODEX 2015 Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı 5-8 Kasım 2015 tarihlerinde Fuar İzmir Alanı’nda gerçekleşecek. Hazırlıklarını tamamlama noktasına gelen katılımcı firmalar son kontrollerini yapıyor. Yaklaşık 100 kurumsal katılımcı firmanın iştirak edeceği organizasyon sektörün kapsamlı ihtisas fuarlarından biri olacak. Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören FOODEX yurtiçi ve yurtdışından sektör profesyonellerini ağırlayacak. Rakipleri karşısında bir adım öne çıkmak, yeni iş bağlantıları kurmak isteyen firmalar 4 verimli iş günü geçirecek.


Türkiye’nin en büyük ihtisas fuar alanında sektörün bir araya geleceğine dikkat çeken Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, Dünya ve Türkiye’de yaşanan ekonomik çalkantıdan çıkışın FOODEX 2015 GIDA VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI ile olacağını söyledi. Gençer, “Katılımcılar stantlarında Süt ve Süt Ürünleri, Un ve Unlu Mamuller, Yumurta, Su, Çay, Kahve Ürünleri, Şeker, Şekerleme, Sirke, Turşu, Tahin, Pekmez, Reçel, Bal, Helva, Bakliyat, Baharat, Sucuk,  Yöresel ürünler, Meyve suyu ve Meyve suyu Konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün ve hizmetlerini sergileyecek. Gıda Teknolojileri bölümümüzde gıda İşlemede işgücü verimliliğini arttıran, maliyetleri düşüren, modern üretim teknolojilerinin kullanılmasını, işlemlerin zamanında ve insan sağlığına uygun şekilde yapılmasını sağlayan, ürün kalitesini ve verimini arttıran makineler ve sistemleri ziyaretçilerin beğenisine sunacağız.Ulusal ve uluslararasından alım heyeti düzeyinde fuara ziyaret programı düzenleyen kurum temsilcilerini özel programlarla katılımcılarımız ile buluşturacağız. Stantlarında ürün ve hizmetlerini tanıtacak olan katılımcılarımız ziyaretçilerin istekleri doğrultusunda üretim alanlarını gezdirebilecekler.  Hedef pazar olarak seçtiğimiz İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Yemen, Ürdün, Filistin, Mısır, Cezayir, Tunus, İsrail, Gana, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan ve Fildişi Sahili'nden sektör profesyonelleri fuarımıza iştirak edecek”dedi.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından desteklenen FOODEX 2015 GIDA VE GIDA TEKNOLOJİLERİ FUARI5-8 Kasım 2015 tarihlerinde Fuar İzmir Alanı’nda gerçekleşecek. 4 gün sürecek organizasyon sektör profesyonelleri tarafından her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.