NAR LOKANTA, 'EN İYİ OSMANLI MUTFAĞI' SEÇİLDİ

ŞUB 02   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri ile tanınan Nar Lokantası, mekan.com. üyeleri tarafından 'En İyi Osmanlı Mutfağı' kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Bünyesinde 90 bin üye mekan bulunduran ve ‘Türkiye’nin En Büyük Mekan Platformu’ olan mekan.com, geride bıraktığımız 2015 yılının en’lerini seçti. mekan.com’un “2015’in En İyi Mekanları” yarışmasında, 2.5 milyonu aşkın üyelerine açık olan oylama sonuçlarına göre, turizmci gurme Vedat Başaran’ın yönettiği Nar Lokanta, Türkiye’nin “En İyi Osmanlı Mutfağı” seçildi.
mekan.com tarafından bu yıl birincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilecek yarışma, işletmeler ve oy verenler tarafından oldukça ilgi gördü. Bloggerlar, gurmeler ve iş dünyasından seçkin kişiler tarafından oluşturulan aday listesi 28 farklı kategorideki 224 işletmeden oluştu. Katılımcıların verdiği oylar sonucunda 28 kategori içinden 1. olmaya hak kazanan En İyi Osmanlı Mutfağı ise Nar Lokanta oldu.    Özünde tarihi Osmanlı ve Türk Mutfağının araştırılması ve tanıtılması, geleneksel yemeklerin yanında henüz gün yüzüne çıkmamış, tarihin karanlıklarında kalmış yemeklerin de yeniden hayata geçirilmesi ve ülkemizin binlerce yıldır ev sahipliği yaptığı geleneksel ürünlerinin sergilenip tanıtılmasını hedefleyen Nar Lokantası, geçmişi bugüne ve yarına taşıyan bir lokanta. Geleneksel Türk ve Osmanlı mutfak kültürü değerlerinden oluşan yemekleri, "Saray Mutfak" kültüründen "Kırsal Mutfak" kültürüne kadar uzanan tüm mutfak kültürünü mönüsüne almış bir lokanta olan Nar, gün boyu bu konseptlerdeki lezzetlerini sunuyor.

Nar Lokanta, Türklerin tarihe ilk çıktıkları dönemden günümüze kadar olan süreçteki ayak izlerinin götürdüğü tüm coğrafyalarda oluşturdukları kültürleri sentezleyerek mutfak ve lezzet dünyamıza önemli katkılarda bulunmayı sürdürüyor. Anadolu'nun yüzyıllar öncesinden gelen lezzetlerine yeniden hayat veren NAR GOURMET'nin, bu tatlarla oluşturduğu NAR Lokantası, hazırladığı özel mönüsü ve zengin içeriği ile bir buluşma noktası görevini de üstleniyor. Türk çizgilerinin hakim olduğu iç tasarımında görsel bir şölen sunan NAR Lokantası, eşsiz mönüsü ile de damaklarda ve hafızalarda unutulmaz lezzetlere yelken açıyor.