SLOW FOOD KONSEPTLİ RUDOLF EN İYİ ŞEF SEÇİLDİ

OCAK 28   2016   Yazar Deniz YILDIRIM
Ödüllü Şef Rudolf Van Nunen, gastronomi sektöründe yılın en iyilerinin belirlendiği Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nde “En İyi Şef Ödülü”ne layık görüldü. Fransız, Hollanda, Alman, İngiliz, Türk, Endonezya, Thai  ve Cajun mutfakları konusunda büyük deneyimlere sahip olan deneyimli şef Rudolf, İstanbul’da Türklerin damak tadına uygun değişik lezzetler sunuyor.

Her yıl gastronomi sektörünün enlerini belirleyen ve sektöre ışık tutan Time Out Yeme-İçme Ödülleri bu yıl, Zorlu Center PSM’de düzenlenen görkemli bir geceyle dağıtıldı. 15. yıla özel, 15 kategorinin belirlendiği gecede; bar, şef, kahveci, butik pastane & fırın, meze, teras, minik mekan, en iyi burger, en iyi catering ve en iyi restoran kategorilerindeki adaylar Time Out İstanbul okurları tarafından oylandı. Gecede “En İyi Şef” unvanı deneyimli şef Rudolf Van Nunen’e verildi.

Rudolf Van Nunen Fransız, Hollanda, Alman, İngiliz, Türk, Endonezya, Thai  ve Cajun mutfakları konusunda büyük deneyimlere sahip olan ve birçok ödül ve madalya ile taçlandırılan dünyaca ünlü şef, İstanbul’da adını verdiği ilk restoranını açarak Türklerin damak tadına uygun değişik lezzetler sunuyor. 22 yıldır Türkiye’de yaşayan ve Türk damak tadına ilişkin tüm sırları çözen ve dünyanın önde gelen mutfakları konusundaki deneyimiyle fark yaratan, ünlü şef Rudolf Van Nunen, lezzet severlere eşsiz tadlar sunmaya devam ediyor. 15.Time Out İstanbul Yeme-İçme Ödülleri’nde “En İyi Şef” ödülünün sahibi olan başarılı şef, doğanın tazeliğini ve lokal ürünlerden bolca faydalandığı sunumlarını misafirlerine en iyi şekilde yansıtmaktan büyük keyif aldığını belirtiyor.

Slow Food konsepti ile Hizmet Veriyor

Rudolf, sunduğu lezzetler ile duyguların hayat bulduğu, ruhun yenilendiği, günün tamamında her öğüne tat ve duygu katmaya çalıştığını kaydetti. Doğallık ve lezzetin ön planda olduğu menüsüyle beğeni toplayan Rudolf, ekosistemlerin özelliklerini korumayı teşvik eden bir hareket olan Slow Food konsepti ile hizmet veriyor. Doğanın gizemli ve lezzetli ürünlerini misafirlerine en iyi şekilde sunan ünlü şef,  misafirleri için menüsünü mevsimsel olarak değiştiriyor. Deneyimli şef Rudolf Van Nunen, mutfağa verdiği önemi Ev yapımı ekmek ve pastalar, yöresel peynirler gibi daha birçok lezzetle gözler önüne sererken, ödüllü şaraplarla misafirlerine keyifli bir öğün sunuyor.