Mutfakta Pratik

KAHVALTININ YENİ GÖZDESİ: MÜRDÜM ERİĞİ MARMELATI

Kahvaltının zengin ve farklı lezzetlerle dolu olması her zaman istediğimiz bir durumdur. Mürdüm eriği marmelatının içindeki aromatik malzemeler, aradığınız farklılığı sunuyor.

Devamını Oku

YEŞİL LEZZET: KİVİ REÇELİ

Kiviler tezgahlara gelmeye başlamışken, reçel için hazırlık yapmanın tam vakti. Ekşi meyvelerden yapılan reçelin ne kadar lezzetli olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

Devamını Oku

LEZZETLİ MAKARNA İÇİN ÖNEMLİ İPUÇLARI

Evimizden hiç eksik olmayan bir üründür makarna. Bu yüzden pişirirken, içine koyduğumuz malzemeleri seçerken çok dikkat etmeliyiz. Öyle ki, sıradan bir makarnadansa gurme bir lezzete dönüşmüş makarna yemeyi hepimiz isteriz.

Devamını Oku

EVDE ORGANİK SİRKE YAPIMI

Mutfağımızda yemeklerimiz için kullandığımız sirke, temizlik gibi daha bir çok alanda da kullanılmaktadır. Evimizden eksik etmediğimiz sirkeyi evde de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan ana malzeme ise genellikle çöpe attığımız elma kabukları. Buyrun tarifi.

Devamını Oku

MANDALİNA REÇELİNİN TAM ZAMANI

Mandalinanın o tatlı ekşiliği reçelin daha hafif bir tada sahip olmasını sağlıyor. Bu nedenle sadece kahvaltılar için değil akşamüstü atıştırmaları için de ideal. Bizden bir öneri; bisküviye sürüp yiyin, gerçekten muazzam bir lezzet :)

Devamını Oku

KUZU KULAĞI İLE YOĞURT MAYALAMA NASIL OLUR?

Kuzukulağından yoğurt mayalandığını ve çok da lezzetli olduğunu bilen var mı? Öyle ki,  kuzukulağı ile mayalanmış peynirler bir çok lezzet ustasının tercihi oluyor. Yapımı da kolay ve zahmetsiz. 

Devamını Oku

KIŞIN İŞTAHIMIZI AÇAN LAHANA TURŞUSUNUN YAPIMI

Lahana turşusu, kışın sıcak yemeklerimizin yanında aadığımız bir lezzet. Yapımı ile ilgili bilgiyi bu içerikte bulabilirsiniz. 

Devamını Oku

LEZZETLİ KAHVE HAZIRLAMANIN PÜF NOKTALARI

Kahve en keyifli anlarımızda içtiğimiz bir içecek olduğundan lezzeti ve kıvamı çok önemlidir. Hangi kahveye nasıl lezzet katarız, hepsi bu yazımızda.

Devamını Oku

SIRA GELDİ ZEYTİN YAPMAYA: EVDE YEŞİL ZEYTİN YAPIMI

Kış için gereken son hazırlıklardan biri de zeyin yapımı. Tabiki zeytinlerimizin daha lezzetli ve doğal olması için zeytinin kalitesi büyük önem taşıyor. Ayrıca içerisinde kullanacağımız limon ve tuzu da lütfen doğal seçelim. Böylelikle kış boyu tadına doyamıyacağımız, yemek için kahvaltıyı beklemeyeceğimiz zeytinler yiyelim.

Devamını Oku

YEMEK YAPMAYLA İLGİLİ KISA BİR KILAVUZ

Yemek yapmak kimine göre bir aşk kimine göreyse soru işaretleriyle dolu bir işlem. Gastrorganik olarak şimdi sizinle, yemek yapmakla ilgili kısa bir kılavuz paylaşıyoruz. Yemek yapmaya yeni başlayacaklar için birebir..

Devamını Oku